Cięcie blach laserem

Cięcie laserem

Cięcie laserem umożliwia wycięcie z blachy elementów o dowolnym kształcie. W skupionej wiązce materiał ulega stopieniu i w ten sposób uzyskiwana jest jednolita krawędź.

Cięcie laserem Kraków, Tarnów, Rzeszów
 
Od roku 2020 posiadamy nowy laser Genius LGf 2040 o mocy 6kW i długości cięcia 4000x2000. Jest to najszybszy i najnowocześniejszy laser w okolicy. Jest on także przyjazny dla środowiska. Posiada technologię cięcia takiego materiału jak stal czarna, stal nierdzewna, aluminium, miedź, mosiądz. Umożliwia także grawerowanie blach oraz cięcie otworów w profilach kwadratowych. Stosowaną technologię cechuje duża dokładność jak i sama jakość obróbki materiału. Bezdotykowe cięcie w niewielkim stopniu oddziałuje na cienką blachę bez naruszania jej struktury.
 
Maksymalna grubość ciętego materiału:
  • Stal czarna - 20 mm
  • Stal nierdzewna - 12mm
  • Aluminium - 12 mm
  • Mosiądz - 8mm
  • Miedź - 8mm
Maksymalne wymiary materiału: 3000mm x 1500mm
 
Wykonujemy usługi cięcia na swoim materiale jak również na powierzonym.

Jakie zalety posiada cięcie laserowe w porównaniu do klasycznej obróbki mechanicznej?

Głównymi zaletami obróbki tworzywa z wykorzystaniem lasera jest przede wszystkim bardzo duża szybkość i powtarzalność procesu ze względu na fakt, że wykonane tą metodą detale, w przeciwieństwie do obróbki mechanicznej, nie wymagają wygładzania krawędzi i innych działań mających zapewnić im odpowiednie parametry. Wynika to z niesamowitej precyzji urządzenia - od razu wycinane są perfekcyjne elementy, które można wykorzystać praktycznie natychmiast po wytworzeniu. Powtarzalność procesu zagwarantowana jest natomiast ze względu na to, że na powierzchnię elementu obrabianego działa jedynie bardzo wąska wiązka, co z kolei pozwala uniknąć niepożądanych zmian w pozostałej strukturze.

Rozwiązanie to, w porównaniu do klasycznej obróbki mechanicznej, umożliwia zmniejszenie kosztów eksploatacji - głowica tnąca charakteryzuje się bowiem niesamowicie wysoką żywotnością. Zastosowanie tej metody pozwala także zaoszczędzić w dłuższej perspektywie czasu całkiem znaczne ilości materiału, warto również podkreślić, że w procesie nie powstają jakiekolwiek odpady.

Nasze doświadczenie

Zdobyte doświadczenie pozwala nam na wysokim poziomie wykonać powierzone zlecenia. Gwarantujemy krótkie terminy realizacji, najwyższą jakość usług oraz konkurencyjne ceny.

cięcie lasem, fiber cięcie, gięcie na prasie krawędziowej, gięcie blach, cięcie na gilotynie, obróbka blach, obudowy maszyn, perforacja blach, przetłoczenia blach, tarnów, kraków, rzeszów, balustrady, balustrady całoszklane, zadaszenia szklane, konstrukcje stalowe, balustrady przemysłowe, konstrukcje stalowe, spawanie aluminium, wiaty przystankowe, malarnia proszkowa, malowanie proszkowe, śrutowanie, piaskowanie, lakierowanie proszkowe, szkiełkowanie, malowanie felg, malowanie ogrodzeń, renowacja ogrodzeń, arkan, firma arkan

Kontakt z Nami

Firma ARKAN

Nowatorska 4
33-100 Tarnów
woj. małopolskie

NIP: 8731284542

 

Tel. +48 14 657 45 50

e-mail: biuro@firmaarkan.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem